Skiepysiuosi „AstraZeneca“ vakcina kai tik bus leista

Klaipėda, lyginant su Vilniumi ir Kaunu, vėl atsilieka. Šį kartą atsiliekame skiepijimo nuo COVID-19 tempais.

Apmaudu, kad uostamiestis, visada pasižymėjęs kosmopolitiškumu ir atvirumu, taip vangiai prisideda prie masinės vakcinacijos spartėjimo. Mus lenkia net Varėna, Ukmergė, Prienai, Druskininkai, Elektrėnai, Birštonas ir daugelis kitų miestelių. Per ilgąjį šventinį savaitgalį Klaipėdoje paskiepyta tik kiek daugiau nei 600 klaipėdiečių.

Viena iš skiepijimosi pasyvumo Klaipėdoje priežasčių – visuomenės baimė ir nepasitikėjimas vakcinavimu, ypač nepasitikėjimas vakcina „AstraZeneca“, tačiau manyčiau, kad yra ir kitų priežasčių. Viena tokių – politinės lyderystės stoka bei netinkama komunikacija.

Kai mokslas jau nuveikė svarbiausius darbus kovoje su pandemija – atėjo metas politikams imtis iniciatyvos ir rodyti pavyzdį. Kaip pedagogui ar senjorui patikėti vakcinavimo saugumu, kai miesto lyderiai tyliai sėdi kamputyje? Nebaksnosiu pirštu į vieną ar kitą šiuo metu atostogaujantį miesto lyderį, tačiau komunikacija dėl raginimo ir galimybės pasiskiepyti turėtų būti kur kas aktyvesnė ir išmanesnė.

Kai per ilgąjį savaitgalį Klaipėdoje pasiskiepijo šiek tiek daugiau nei 600 miestiečių, Vilnius gerino rekordus ir paskiepijo beveik 10 tūkstančių žmonių. Lieka tik užduoti sau klausimą, ar vilniečiai mažiau abejoja skiepais nuo pandemijos, ar gauna daugiau informacijos apie skiepijimosi galimybes?

Mūsų miestas turėtų tapti vienu iš lyderių, vedančiu Lietuvą masinės vakcinacijos link. Klaipėda yra uostamiestis, kuris labiau nei dauguma kitų miestų susiduria su svečiais iš užsienio, todėl vakcinavimas mums itin aktualus. Juk visi norime vėl normaliai, nevaržomi ir be baimės gyventi. Dirbti ir kurti. O tai įmanoma tik paskiepijus kuo daugiau šalies gyventojų.

Jei bus priimtas sprendimas leisti skiepytis visiems to pageidaujantiems, net nedvejodamas rinksiuosi „AstraZeneca“ vakciną ir skiepysiuosi. Vakcinos reikia ne kiekvienam iš mūsų, jos reikia mums visiems.

© Visos teisės saugomos, Saulius Budinas