Šiandieniniai miesto vadovai sporto infrastruktūros vystymą nelaiko prioritetu

Jei nėra žvaigždžių, sunku pritraukti ir vaikus

Klaipėdos miesto tarybos narys Saulius BUDINAS:

„Klaipėda pirmoji šalyje dar 2013 metais pradėjo sporto pertvarką.

Buvau vienas šios pertvarkos iniciatorių. Įvestas sportuojančio vaiko krepšelio modelis visiškai pasiteisino ir šiuo metu pusė miesto vaikų jau sportuoja privačiuose klubuose, kurie sėkmingai konkuruoja su biudžetinėmis įstaigomis.

Sporto bazės jau valdomos centralizuotai, tiesa, dar ne visos, tačiau tai irgi pasiteisino. Atėjo laikas žengti ir kitus žingsnius ir judėti tolyn.

Pagrindinės miesto savivaldos funkcija vis tik yra sveikatinimas, tačiau puikiai suprantu, kad jei nėra atskirų sporto šakų žvaigždžių, tad sunku ir vaikus pritraukti į atitinkamą sporto šaką.

Aukšto sportinio meistriškumo sportininkais turėtų rūpintis valstybė, tam yra sporto šakų federacijos, Olimpinis komitetas, kurie yra finansuojami iš valstybės biudžeto.

Deja, reikia pripažinti, kad ten yra labai daug spręstinų dalykų, sistema gerai neveikia. Šalyje buvo pradėtos steigti sporto gimnazijos, jos yra dvi, vėliau to modelio atsisakyta.

Vienas iš žingsnių, kurį būtų valstybei nesudėtinga įgyvendinti, tai sporto klasių progimnazijose ir gimnazijose steigimas ir jų finansavimo užtikrinimas.

Praėjusią kadenciją įsteigėme kelias sporto klases, kur mokosi aukštesnio sportinio meistriškumo vaikai, tačiau, nors buvo žadėta, valstybės pagalbos nėra.

Mano manymu savivaldybė turi rūpintis sporto bazėmis, jų plėtra , remontu, užimtumo tinklelio sudarymu bei laikų sporto užsiėmimas, treniruotėms, varžyboms paskirstymu, o sporto klubai rūpintųsi vaikų ugdymu.

Šiandien jau turime veikiantį baseiną, vyksta statybos futbolo mokykloje, įrengta bmx ir riedutininkų trasa, sutvarkyta irklavimo bazė, pradėti rekonstruoti mokyklų sporto aikštynai, priimti sprendimai dėl regioninio stadiono, ledo arenos, Smiltynės sporto bazės ir kiti.

Gaila, kad šiandieniniai miesto vadovai sporto infrastruktūros vystymą nelaiko prioritetu ir procesas, nors ir vyksta, yra labai sulėtėjęs.

Darbo grupės siūloma populiariausių sporto šakų krepšinio ir futbolo mokyklų pertvarka, steigiant savivaldybės VšĮ, paliekant joms sporto bazes, yra šioks toks žingsnis į priekį, tačiau ateityje jos turėtų virsti privačiais sporto klubais, veikiančias piramidės principu, t. y. turėti tiek pradinį vaikų rengimą, tiek ir aukštesnį sportinį meistriškumą, ir konkuruoti su jau veikiančiais klubais ir akademijomis.

Tą patį galima būtų padaryti ir su plaukimu, kur didelė dalis vaikų jau treniruojasi ir privačiuose klubuose. Tad siūlyčiau sporto bazių nepalikti konkrečioms sporto mokykloms, tegul užsiima vaikų ugdymu, o ne ūkiu.

Pasiūlymas steigti naują biudžetinę įstaigą renginiams organizuoti man atrodo keistokai. Turime pakankami renginių organizatorių, atiduokime tai į rinką, savivaldybei reiktų tik prisidėti finansiškai ir, kas labai svarbu, kontroliuoti lėšų panaudojimą.

Pritariu, kad sporto krepšelio skaidriam ir teisingam paskirstymui reikalinga gera informacinė sistema vaikų lankomumo bei kontrolės apskaitai, nes kalbam apie miesto pinigus, kurie turi būti paskirstomi skaidriai“.

 

Pilnas straipsnis: http://www.ve.lt/naujienos/ve-rekomenduoja1/skaityk-dabar/sporto-reforma-vieni-ragina-neskubeti-kiti-siulo-nedelsti-1816460/

© Visos teisės saugomos, Saulius Budinas