Aptarėm Klaipėdos universiteto klausimus

Kartu su savo komandos narėmis, dr. L. Rapoliene ir dr. S. Statneckyte, susitikau su Klaipėdos universiteto rektoriumi dr. Artūru Razbadausku. Jo nuomone, kuo daugiau klaipėdiečių žinančių miesto problemas ir aktualijas atstovaus miestui Seime, tuo Klaipėdai bus geriau. Prisiminėme kartu nuveiktus darbus, kai buvau Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriumi, siekiant išsaugoti Klaipėdos universitetą ir įgyvendinant šios aukštosios mokyklos optimizavimą.
Džiugu, kad Klaipėdos universitetas jau yra Europos universiteto dalis, ir kartu su kitomis Europos aukštosiomis mokyklomis partnerėmis priklauso pažangiam ir ambicingam konsorciumui „EU-CONEXUS“ („European University for Smart Urban Coastal Sustainability“ – liet. „Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai“). Tai yra didelis Klaipėdos universiteto išlikimo garantas. Bet kuriuo atveju būtinas atstovavimas Klaipėdos universiteto interesams Seime bei Vyriausybėje siekiant didesnės dotacijos, lygiaverčių galimybių vykdyti pedagogų ruošimą.
Taip pat aptarėme miesto aktualijas ir Klaipėdos universiteto dalyvavimą miesto gyvenime ne vien moksline prasme. Kadangi Klaipėdos bendrojo plano priėmimas stringa, tuo pačiu stringa ir miesto sporto komplekso statyba antros vandenvietės teritorijoje. Tačiau rektorius patikino, kad Klaipėdos universitetas sparčiai juda statant dengtą futbolo maniežą su sporto salėmis, kuris bus prieinamas ir Klaipėdos sporto bendruomenei.
 

© Visos teisės saugomos, Saulius Budinas